notification icon
Ne maradj le semmiről! Iratkozz fel értesítéseinkre!

Karate: Európa-bajnokság - két bronzérem Isaszegről. Interjú!

kapubanner
kapubanner
kapubanner
hirdetes

A vidéki edzőterem, ahol titokban Európa-bajnokokat nevelnek - 1. rész

Kósa Krisztina
Két bronzérem az Eb-ről karatéban

Az edzőteremben

Kósa Krisztina: - Ha mondjuk az ember elhozza hozzád 5 évesen a gyerekét, és jár már másfél-két éve, akkor mire iskolába megy, érezhető lesz rajta, hogy fejlődik? Vagy ennyi idő még kevés hozzá?

Jakab Attila: - Nem, abszolút. Már egy év is rengeteget számít. Vannak olyan gyerekek, akiknél két hét is számít, és ez egészen félelmetes - persze csak akkor, ha tényleg odafigyel. És muszáj odafigyelnie, mert én elvárom és megkövetelem abban a 45-50 percben. És nyilván ez a legelején még nem megy, de egy év alatt bárkinél eljutunk arra a szintre, hogy végig oda tud koncentrálni.

hirdetes

K. K.: - Voltaképpen hogyan jutottál el odáig, hogy edző legyél? Hány évesen kezdted, hova jártál?

J. A.: - Olyan 16 éves koromban fogalmazódott meg bennem az, hogy ezzel foglalkoznék később is. Egyre inkább kezdtem úgy nézni az edzéseket, hogy az én edzőm hogyan tanít.

18 évesen – érettségi után – már édesapám segédedzője voltam, és ha ő esetleg nem tudott jönni, akkor én mentem helyette. Akkor már olyan edzéseket tartottam, amiben volt játék, volt karate, volt fegyelmezés, és erősítés is.

K. K.: - Akkor nagyon jól megérthetted magad a legkisebbekkel, akiknek ezeket az edzéseket tartottad, igaz? Hiszen ez a hozzájuk értés vagy belülről jön, vagy nem működik az egész.

J. A.: - Igen, ez így van. Úgy gondolom, hogy a pedagógiát lehet tanulni is, de erre születni kell. Én rekreáció szakot végeztem, és gyerekként például utáltam szerepelni. Ha valahol valamit elő kellett adni, én be se mentem a terembe, olyan lámpalázas voltam. De aztán jött a karate, a versenyek, és ezen is segített.

K. K.: - Mikor kaptad az első csoportodat?

J. A.: - Még 2006-ban, 18 évesen. Nyolc-kilenc főből állt a csapat, és közben elkezdtem járni a TF-re Sportszervező menedzseri képzésre, és azt is elvégeztem. Majd kitettük a plakátokat, elkezdtünk szórólapozni, és jöttek a gyerekek – már az iskoláskorúak is.

K. K.: - Mikor költöztetek ide a Rákóczi útra, ahol most tartod az edzéseket itt, Isaszegen?

J. A.: - Az egyesületet 2009-ben alapítottuk, a mostani rendszer pedig már 2010-ben fölállt, miszerint volt ovis, sulis meg haladó edzés, de csak 2014-től költöztünk ide, ebbe a terembe, ahol most vagyunk. 

A következő héten – a interjú befejező részében – olvashattok az Európa-bajnokságról, a két bronzérmesről, és arról, miért jó, ha már kicsiként is edzőtáborozik a gyerek. Tartsatok velünk akkor is! 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS
További cikkek ebben a témában
hirdetes

Szótár

Családi hosszú hétvége

Egy családi hosszú hétvége megszervezése nem egyszerű feladat. Ilyenkor érdemes egy olyan... Tovább

Alkalmi ruha

Az alkalmi ruha egy különlegesebb ruhadarab, mint a hétköznapi öltözék. A tökéletes alkalmi... Tovább

Tovább a lexikonra
anya anyaság apa család fejlesztő fotó gyerek gyerekek gyereknevelés iskola játék kisfiú kislány kreatív mozgás nevelés sport tanács tanulás