Sokan félnek a várandósság időszakában mozogni, sportolni, mert úgy vélik ezzel veszélyeztetik a magzatot. Azonban a nőgyógyászok álláspontja szerint az eddig űzött sportot a terhesség ideje alatt is folytathatjuk. Habár van néhány kivétel, melyeket jobb elkerülni: ilyen a squash, a tenisz, a kézilabda, a kosárlabda, a síelés, a lovaglás, a súlyemelés, a küzdősportok, a görkorcsolyázás és a gördeszkázás is.
A terhesség és a testmozgás
A terhesség alatt végzett testmozgásnak számos jótékony hatása van, többek között serkenti a vérkeringést, mely nagyban hozzájárul a magzat későbbi egészséges fejlődéséhez. A sportról csak speciális esetekben kell teljes mértékben lemondani a kismamáknak, ezek a veszélyeztetett terhesség, súlyos rosszullétek, pecsételő vérzés, korábbi vetélés vagy koraszülés, ikerterhesség, magas vérnyomás, illetve, ha az orvos úgy ítéli meg.
Kismama jóga- a várandós időszak ideális mozgásformája
A várandósság alatt a legbiztonságosabb és legideálisabb mozgásforma a kismama jóga. Ez a kíméletes torna a hasizmok erőnlétének fenntartására szolgál, segíthet megakadályozni a hasizom szétnyílását. Valamint a szülés utáni időszakban felgyorsítja a hasfal regenerációját. A kismama jóga a testi-lelki egyensúly fenntartására törekszik, így a kismama is nyugodtabb lehet a várandósság ideje alatt.
Miért jó a kismama jóga a terhesség alatt?
Mivel kifejezetten kismamáknak tervezett mozgás, így biztonságos és kímélő mind az anyára, mind pedig a babára nézve. Képzett, kifejezetten baba-mama jóga képzést végzett oktatók tartják az órákat a kismamák igényeire szabva. Ha esetleg korábban már jógáztunk, tapasztalni fogjuk, hogy bizonyos gyakorlatokat, testhelyzeteket nem végezhetünk, helyette más ászanákat gyakorlunk.